Бразилецът, записал славни сезони с екипа на Лион, все още е недостижим при преките свободни удари

Легенди
20:21 - 24 Февруари 2023
11032

Лионел Меси, Кристиано Роналдо, Пеле и Диего Марадона попадат в списъка на играчите с най-много голове от преки свободни удари в историята на футбола.

Меси спаси Пари Сен Жермен със страхотно изпълнение в последната минута срещу Лил в неделя (4:3).

Поредицата на ПСЖ без победа изглеждаше, че ще се удължи до четири мача, когато резултатът беше 3:3 дълбоко в продължението

Но аржентинският гений, извел тази зима "гаучосите" до световната титла, гарантира, че парижани ще прекъснат тази нежелана серия с парче брилянтност.

Аржентинецът спечели пряк свободен удар за своя тим на около 25 метра. Меси демонстрира блестящ удар и вкара топката в мрежата. Това беше 62-ият гол в кариерата на "десетката" от фаул.

о как изглежда този резултат в сравнение с най-добрите изпълнители на свободни удари в историята на футбола?

В класацията, която беше обновена след попадението на Меси на "Парк де Пренс", попаднаха 12-те играчи с най-много голове от такива изпълнения.

Ето и подреждането:

12. Кристиано Роналдо - 58

Роналдо е един от само двамата активни играчи в списъка. Възможно е той да влезе в топ 10, докато окачи обувките на пирона.

10. Рожерио Сени - 59

Сени е бил вратар. Повтаряме: Сени беше вратар! Изключителен.

= Марселиньо Кариока - 59

Марселиньо прекарва по-голямата част от кариерата си в Бразилия, играе за Фламенго, Коринтианс, Сантос и Вашку да Гама.

9. Роналд Куман - 60

Резултатът на Куман е изключително впечатляващ, като се има предвид, че той до голяма степен беше дефанзивен играч. В кариерата си е отбелязал 239 гола, като малко повече от една четвърт от тях са от свободни удари.

8. Лионел Меси - 61

Меси се изкачи до осмото място. Не бихте заложили срещу него да влезе в челната тройка, но да стигне до първото място ще бъде трудна задача.

6. Зико - 62

Зико се радва на изключителна кариера. Той е петият най-добър голмайстор в историята на Бразилия, като е поразил мрежата 48 пъти за страната си.

= Диего Марадона - 62

Марадона можеше да прави почти всичко с футболната топка. Освен много други неща, той беше специалист по свободните удари.

5. Дейвид Бекъм - 65

Бекъм е "най-плодотворният" изпълнител на свободни удари от Европа в историята на футбола.

3. Роналдиньо - 66

Вероятно най-известният свободен удар на Роналдиньо е изпълнен за Бразилия срещу Англия на Световното първенство през 2002 г. Роналдиньо изненада Дейвид Сиймън, както и всички, които гледаха двубоя, когато стреля от остър ъгъл. Ударът му премина над Сиймън и влезе в горния ъгъл.

= Виктор Легроталие - 66

Легротаглие прекара цялата си кариера в Аржентина. Никога не е бил национал на страната си.

2. Пеле - 70

Броят на головете на Пеле от свободни удари е още едно напомняне за това колко добър е бил той.

1. Жуниньо Пернамбукано - 77

Жуниньо е G.O.A.T. (най-великият на всички времена) при свободните удари и това ще остане така още дълго време.

В заключение: Меси е магьосник при попаденията от игра, но далеч не е толкова добър, колкото Жуниньо...