Мидтиланд резна главите на орлите от Лудогорец

22:48 - 26 Август 2020
5683

Авантюрата на българския шампион Лудогорец в квалификационните кръгове от Шампионската лига приключи бързо-бързо във втория рунд, след като отборът на Павел Върба допусна загуба с 0:1 в дуела с датския шампион Мидтиланд на „Хювефарма Арена”.

В интерес на истината нашенците имат от какво да се оплачат, тъй като украинският рефер Денис Шурман не отсъди кристална дузпа за „орлите”, след като в 64-ата минута бранителят на датчаните Паулиньо спря удар във вратата си с ръка, но съдията не посочи бялата точка.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Жуниор Брумадо, който влезе като резерва за „червените”, се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Лудогорец и отбеляза единствения гол/ По този начин „орлите” продължават участието си в Лига Европа, като тимът очаква жребия идния понеделник, като първият мач от 2-ия квалификационен кръг във втория по сила футболен турнир в Европа ще бъде на 17-и септември.