Милан с решителна крачка в Загреб

Челси удари РБ Залцбург

11:03 - 26 Октомври 2022
2011

Милан направи решителна стъпка към следващата фаза на турнира. В среща от група Е футболистите на Стефано Пиоли се наложиха с 4:0 при визитата си на Динамо Загреб.

Резултатът на "Максимир" откри Матео Габия с глава в 39-ата минута, а в началото на втората част Рафаел Леао удвои. Оливие Жиру от дузпа и автогол на Роберт Любичич направиха 4:0 за Милан.

Челси нанесе първо поражение на РБ Залцбург в тазгодишното издание на Шампионската лига и надделя с 2:1 в гостуването си на “Ред Бул Арена”.

Двете попадения за “сините” бяха дело на Матео Ковачич (23’) и Кай Хаверц (64’), а за домакините точен бе Чуквубуике Адаму (49’). Това бе и първа домакинска загуба за австрийския тим в евротурнирите от около почти две години.

Греъм Поттър пък продължава да няма загуба като наставник на лондончани вече в 9 срещи, след като пое тима.