Милан успя с дузпи - на четвъртфинал е за Купата в Италия

Росонерите отстраниха отбора на Торино

11:44 - 13 Януари 2021
1270

Милан се класира за четвъртфиналната фаза на Купата на Италия с победа след изпълнение на дузпи срещу Торино. В редовното време и продълженията резултатът беше 0:0, а при дузпите „росонерите“ излязоха победители с 5:4 и по този начин продължават напред в турнира.

Златан Ибрахимович се завърна в игра за Милан, като започна титуляр, но бе заменен на полувремето от Хакан Чалханоглу.

През първото полувреме пред двамата вратари липсваха интересните ситуации.

Вратарят на Торино Ваня Милинкович-Савич се наложи да се намесва в 50-ата минута, когато отрази опасен удар на Рафаел Леао.

Диого Далот направи много сериозен пропуск в 58-ата минута, а след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Торино.

Съдията Паоло Валери показа директен червен картон на вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума, който бе на резервната скамейка в този двубой.

Милан можеше да стигне до победата в 87-ата минута, но Браим Диас не успя да намери очертанията на вратата на Торино.

В продълженията двата отбора не стигнаха до по-сериозни опасности.

Андреа Белоти вкара първата дузпа за Торино, а Франк Кесие изравни за Милан.

Последваха нови точни изпълнения на Саша Лукич и Тео Ернандес, както и на Лянко и Сандро Тонали.

Четвъртото изпълнение за Торино бе пропиляно от Томас Ринкон, който не отправи достатъчно силен удар и позволи на Чиприан Татарушану да спаси.

Алесио Романьоли вкара за „росонерите“, които поведоха с 4:3.

Вратарят на Торино Ваня Милинкович-Савич вкара петата дузпа за своя отбор и изравни резултата – 4:4.

Решаващото пето изпълнение за Милан бе реализирано от Хакан Чалханоглу и по този начин „росонерите“ се класираха за четвъртфиналите на Купата на Италия.