Милан успя срещу 10 от Тотнъм

Италианският гранд продължава на 1/4-финалите в Шампионската лига след 11 години, съхранявайки аванса си от Апенините

00:12 - 09 Март 2023
2923

След 11 години Милан отново е на четвъртфинал в Шампионската лига след равенство 0:0 срещу Тотнъм в Северен Лондон.

Така росонерите продължават, след като елиминираха шпорите с общ резултат от 1:0.
Тотнъм остана с човек по-малко на терена в 77-ата минута, когато Кристиан Ромеро бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон.

Единственото попадение в двата двубоя падна в първия такъв и бе дело на Браим Диас.

Най-добрите положения в срещата се случиха в добавеното време, когато първо Хари Кейн успя да насочи с глава една топка в долния ляв ъгъл, но Майк Менян успя да предотврати гола с блестяща намеса.

В ответната атака пък Дивок Ориги се озова на прекрасна позиция и копна елегантно кълбото покрай вратаря на домакините, но гредата спаси Тотнъм от попадение в тяхната врата, което се оказа и последното съществено действие в двубоя, а Милан си гарантира преминаване на 1/4-финалите в Шампионската лига.