Минимален успех качи Реал Мадрид на първото място

Кралския клуб спечели визитата си на Алавес с 10 човека

11:09 - 22 Декември 2023
28494

В много труден момент Реал Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на Алавес и оглави Ла Лига точно преди празничната пауза.

Лукас Васкес вкара в добавеното време на мача, в който “белите” бяха с човек по-малко от 54-тата минута след директен червен картон на Начо Фернандес.

Така столичани се изравниха по точки с Жирона, който по-рано в четвъртък вечер направи 1:1 с Бетис. Тимът на Карло Анчелоти обаче е с по-добра голова разлика.

Междувременно Реал се оказа с нови два проблема, след като и Родриго получи травма. Този червен картон за Начо пък е негов втори през сезона, заради което той вероятно ще получи по-тежко наказание.
Така Анчелоти остава само с един централен защитник в лицето на Антонио Рюдигер. Определеният за “пожарен вариант” за тази роля Орелиан Чуамени беше използван след изгонването на капитана.