Младокът Коул Палмър попиля Евъртън

Челси разби закъсалите карамели с 6:0

11:16 - 16 Април 2024
1497

Челси постигна голяма победа с 6:0 при домакинството си на Евертън в 33-ия кръг на английското футболно първенство. Челси няма загуба във Висшата лига от началото на февруари и заема девето място във временното класиране с 47 точки, на една зад осмия Уест Хем, но от два мача по-малко. Тимът на Евертън се намира на 16-а позиция към момента с 27 точки в актива си.

21-годишният полузащитник на домакините от Лондон Коул Палмър реализира четири от шестте попадения в двубоя. Той вкара и първите три гола в мача, след като се разписа в 13-ата, 18-ата и 29-ата минута за 3:0 в полза на Челси.

Николас Джаксън покачи преднината на лондончани на 4:0 в 44-ата минута, а в 64-ата от дузпа Палмър отбеляза четвъртия си гол в срещата, след като малко по-рано, в 55-ата минута, пропусна друга възможност. Палмър изпълни дузпата след разправии между Джаксън и Нони Мадуеке, които предизвикаха недоволството на мениджъра Маурисио Почетино.

Крайното 6:0 оформи в 90-ата минута 20-годишният защитник Алфи Гилкрист.

С четирите си попадения Коул Палмър се превърна в първия футболист на Челси, който реализира гол в седем поредни мача от Висшата лига на "Стамфорд Бридж", а записа и втори пореден хеттрик при домакинствата на тима.

Той вече има 22 гола на сметката си, а освен това стана и първият играч на Челси, който преминава границата от 20 попадения от Еден Азар през сезон 2018/2019.