Мо Салах е номер 1
Играчът спечели приза за месеца за рекорден път
Спорт
14:35 - 14 Март 2025
759

Нападателят Мохамед Салах спечели приза за най-добър футболист на английската Висша лига за седми път, което е изравнен рекорд, съобщават от Ливърпул на клубния уебсайт.
Той заслужи наградата за представянето си през месец февруари, в който имаше участие в десет гола на отбора.
Салах се разписа шест пъти за "червените", включително при победата с 2:0 над шампиона Манчестър Сити. Той записа и четири асистенции.
Съперници на Салах за приза бяха Бето, Жан-Филип Матета, Янкуба Минтех, Джед Спенс и неговият съотобрник Доминик Собослай.
След като спечели вота, Салах изравни Серхио Агуеро и Хари Кейн на върха в класацията с най-много награди за фуболист на месеца. До момента той бе равен със Стивън Джерард и Кристиано Роналдо с шест.