Мо Салах ще е на линия за дербито с Ман Сити

20:13 - 06 Март 2024
1771

Мохамед Салах се завърна към тренировките с отбора на Ливърпул и ще може да вземе участие в голямото дерби с Манчестър Сити в неделя.

Египтянинът беше сред участниците в откритата сесия в сряда следобед в тренировъчния център на клуба преди първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу Спарта Прага в четвъртък.

През последните два месеца египтянинът е изиграл едва 46 минути за Ливърпул, първоначално заради задължения за Купата на африканските нации, а след това и заради мускулна травма, получена по време на турнира.

Салах пропусна седем мача с този проблем, преди да се завърне от пейката, когато вкара един гол и асистира за друг при победата с 4:1 във Висшата лига срещу Брентфорд миналия месец.

Впоследствие обаче контузията му отново се обади и той бе принуден да пропусне следващите четири мача, включително драматичния финал за Карабао Къп срещу Челси на "Уембли".