Монако изхвърли Лион от Купата на Франция

ПСЖ разби Анже след хеттрик на Мауро Икарди

12:20 - 22 Април 2021
1897

Монако спечели гостуването си на Олимпик Лион с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция.

Мачът бе с голям залог и в някои ситуации емоциите взеха връх. След равностойно първо полувреме всичко за „хлапетата“ се обърка в началото на втората част.

20-годишният Синали Диоманде фаулира противник в наказателното поле и получи втори жълт, респективно червен картон. Висам бен Йедер реализира от бялата точка, а малко след това Кевин Фоланд направи задачата на домакините почти невъзможна, отбелязвайки за 2:0.

Пари Сен Жермен спечели с категоричното 5:0 домакинството си на Анже от четвъртфиналите за Купата на Франция. Така без особени затруднения парижани запазиха своето място на полуфинал.

С хеттрик в двубоя блесна Мауро Икарди, едно попадение добави Неймар, а Венсан Монсо си отбеляза автогол.