Монца сломи 10 от Милан

11:33 - 19 Февруари 2024
1043

Монца записа историческа първа победа над Милан в Серия "А", след като спечели с 4:2 като домакин в местното дерби помежду им от 25-ия кръг на италианския елит.

„Бианкоросите“ се оттеглиха на почивката с аванс от два гола благодарение на капитана си Матео Песина (45' -дузпа) и Дани Мота (45+6'). В началото на втората част съперникът им остана с човек по-малко след директен червен картон на Лука Йович. Въпреки това влезлите от пейката Оливие Жиру (64') и Кристиан Пулишич (88') възстановиха равенството.

Резервите на брианцолите Уорън Бондо (90') и Лоренцо Коломбо (90+5') обаче им отговориха подобаващо и на свой ред отбелязаха попадения, които осигуриха успеха на техния тим. От друга страна, „росонерите“ приключиха серията си от девет шампионатни мача без загуба.