Монтана прекъсна серията на Славия

Столичани остават на 13-та позиция със само 4 точки

19:50 - 03 Октомври 2020
1979

Монтана прекъсна серията си от десет поредни поражения срещу Славия и се наложи с 2:1 у дома над "белите" в среща от осмия кръг в шампионата.

Домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез Тони Тасев, който се разписа след подаване на Николай Минков.

В 23-ата минута влезлият като резерва Георги Вълчев вкара за 1:1, възползвайки се от пас на Калоян Кръстев. Вълчев принудително влезе в игра на мястото на контузения Филип Кръстев.

Шест минути след това Билал Бари върна преднината на монтанци, реализирайки във вратата на Славия след подаване на Тасев.

След почивката столичани опитаха да достигнат до попадение, но удари на Андреа Христов и Калоян Кръстев.

Монтана отвърна с опасен шут на Тони Тасев, а Радослав Кирилов също направи пропуск пред вратата на домакините след изпълнение на корнер.

До края на срещата положенията пред двете врати липсваха и Монтана победи с 2:1 и се изкачи до осмо място в първенството. Столичани остават на 13-та позиция със само 4 точки.