Мората спаси Атлетико в добавеното време

Дюшекчиийте спечелиха визитата си на Жирона

11:12 - 14 Март 2023
1333

Гол на Алваро Мората в добавеното време донесе успех на Атлетико (Мадрид) с 1:0 като гост над Жирона в мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

Така футболистите на Диего Симеоне събра актив от 48 точки и заема третото място.  Жирона остана на 12-та позиция с 30 пункта.

Атлетико доминираше през първата част. Караско, Депай и Коке пропусна отлични възможности да променят нулевото равенство още до почивката.

Второто полувреме стартира с нови добри шансове за гостите от Мадрид. Фернандо Йоренте не успя да прати топката в мрежата от нялко метра.

В 75-ата минута в игра за Жирона влезе Кристиан Стуани. 36-годишният уругваец записа своя мач номер 200 за каталунците.

В първата минута от добавеното време Алваро Морато отбеляза победното попадение за Атлетико.