На Евро 2020: По 300 000 евро за победа на Северна Македония

37-годишният Пандев попадна в състава на съседите ни

15:09 - 20 Май 2021
1605

Северна Македония ще участва на Европейско първенство за първи път в своята история. В сряда бе проведена среща между шефовете на футболната централа на страната и те взеха решение за бонусите, които играчите от националния отбор ще получат на Евро 2020.

За всяка победа в груповата фаза Горан Пандев и компания ще получат 300 хиляди евро, докато равенствата ще бъдат възнаградени със 150 хиляди евро.

В случай на преминаване на груповата фаза, националният отбор ще получи 30% от сумата, която ще бъде изплатена от УЕФА като парична награда след покриване на разходите за участието в турнира.

Предвид тежестта на групата, за македонците изобщо няма да е лесно да достигнат до премиите, защото са в група „С“ заедно с Нидерландия, Украйна и Австрия.

Футболистите на Северна Македония получиха 3,2 милиона евро за класирането на Европейското първенство и допълнително милион евро за първото място в групата си в Лигата на нациите.

Футболната федерация на Северна Македония вече спечели допълнителни 9,25 милиона евро от класирането на националния отбор на Европейското първенство.

Първите два мача Северна Македония е играе на 13 и 17 юни в Букурещ срещу Австрия и Украйна, а на 21 юни ще се изправи срещу Нидерландия в Амстердам.