На опашката в Италия: Парма взе гостуването на Дженоа

Ветеранът Жервиньо вкара и двете попадения за пармалатите

11:57 - 01 Декември 2020
1155

Парма победи Дженоа с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Серия А. И двата гола за "пармалатите" бяха дело на Жервиньо, а Елдор Шомуродов се разписа за Дженоа.

С успеха гостите събраха 9 точки на 16-ата позиция, а Дженоа остават предпоследни във временното класиране с 5 точки.

Първото попадение в срещата падна още в 10-ата минута, когато Жервиньо вкара топката в долния десен ъгъл на Палеари. Две минути след началото на втората част отново Жервиньо се разписа за "пармалатите". Три минути по-късно узбекистаският нападател на Дженоа намали изоставането на своя тим, но до края на мача домакините не успяха да вкарат още едно попадение и да вземат поне точка.

В друг мач от програмата на Серия А в понеделник Торино и Сампдория завършиха наравно 2:2. Белоти даде аванс на торинци в 25-ата минута. Десет минути след началото на второто полувреме Антонио Кандрева изравни, а в 63-ата минута Куалярела даде аванс на Самп. В 77-ата минута обаче Мейте оформи крайното 2:2.

Сампдория е 11-и с 11 точки, а Торино е на 18-а позиция с шест.