На старта: Крах за Лудогорец

Славия Прага дойде в Разград, видя и победи

00:02 - 26 Септември 2024
4816

Лудогорец започна участието си в основната фаза на Лига Европа със загуба с 0:2 от Славия Прага. Срещата, играна на стадион “Хювефарма Арена”, не предложи много положения, като чешкият тим бе по-ефективен пред вратата на Серджио Падт.

Попаденията за Славия реализираха Матей Юрашек и Моймир Хитил.

Следващата седмица българският шампион отново има мач във втория по сила европейски клубен турнир, като пак съперникът ще бъде от Чехия - Виктория Пилзен.

В 5-ата минута Кайо Видал се отчете с огромен пропуск. Той бе изведен на отлична позиция на границата на пеналтерията. Неговият удар обаче бе много неточен.

Осем минути по-късно Аслак фон Витри центрира от десния фланг. Руан Круз се извиси и стреля с глава, но изпълнението му не бе добро.

В 18-ата минута Рик Джонатан пробва късмета си от дистанция. Опитът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Антонин Кински.

20 минути след това Томаш Хори изведе Матей Юрашек в наказателното поле. Отбраната на "орлите" не се справи по най-добрия начин и вместо да бъде затворен, Юрашек получи много време и реализира от малък ъгъл. Това бе първият точен изстрел за гостите в мача.

Попадението стъписа футболистите на Захари Сираков, които можеха да допуснат втори гол малко след това. Конрад Валем стреля, но Оливие Вердон застана на пътя на топката и тя стана лесна за Серджио Падт.

В 43-ата минута отново Фон Витри се отчете с хубаво центриране. Квадво Дуа обаче не успя да насочи добре топката.

В продължението на първото полувреме Сон прати кълбото в мрежата, но още преди изстрелът му с глава се чу съдийски сигнал за нарушение.

Две минути след старта на втората част Ян Борил също отбеляза, но бе в нередовна позиция и правилно попадението не бе зачетено.

В 64-ата минута Серджио Падт остави Лудогорец в мача. Славия Прага организира хубава атака, като Ел Хаджи Диуф се озова очи в очи със стража на домакините. Неговият удар бе спасен от Падт. При последвалия корнер обаче чешкият тим вкара втори гол, като голмайстор бе Моймир Хитил, който се разписа с крак.

15 минути преди края на редовното време на двубоя резервата Ивайло Чочев стреля от разстояние. Неговият удар обаче не намери целта.

Състав на Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 30. Педро Нареси (66' - 18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (К) (74' - 23. Дерой Дуарте), 12. Руан Круз – 7. Рик Джонатан (83' - 19. Георги Русев), 9. Квадво Дуа (66' - 20. Агибу Камара), 11. Кайо Видал (74' - 77. Ерик Маркус)