Национал поведе Специя към Серия "А"

Андрей Гълъбинов бе голямото вдъхновение на своя отбор

08:34 - 12 Август 2020
1492

Българският нападател Андрей Гълъбинов и неговите съотборници от Специя са само на една крачка от място в Серия А през следващия сезон. Тимът на национала победи Киево с 3:1 в реванша от полуфиналите на плейофите в Серия В и по този начин Специя заличи пасива от 0:2 в първия мач и достигна до финалния сблъсък.

Гълъбинов бе голямото вдъхновение на своя отбор. Нападателят, който показа чудесна форма в последните кръгове от редовния сезон, успя да се възстанови от контузията си и поведе атаката, за да откри резултата още във 2-ата минута, засичайки по перфектен начин с глава центриране на Бартоломей.

Специя нанесе втория си удар в рамките на 4 минути в началото на второто полувреме. Маджоре удвои аванса в 50-ата, а в 53-ата Нзола се откъсна от неориентираната отбрана в синьо и вкара за 3:0.

Гостите вкараха почетен гол чрез Левербе от дузпа в добавеното време, но това не бе достатъчно за „летящите магарета“.

На финала Специя очаква победителя от сблъсъка Фрозиноне – Порденоне. Там първият двубой бе спечелен от Порденоне с 1:0.