Надал и Зверев продължават напред в Мадрид

10:20 - 10 Май 2019
1727

Рафаел Надал демонстрира висока динамика на играта си и отстрани американеца Франсис Тиафо с 6:3, 6:4, за да се класира на четвъртфинал на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Мадрид.

Надал се справи с Тиафо за 92 минути и отива на четвъртфинал за 14-и път, където ще играе със Стан Вавринка (Швейцария). Така петкратният шампион от този турнир подобри баланса си на 8-2 победи на клей през сезона. Този път представянето на Надал беше доста по-убедително от предишните мачове и в някои сервиси Тиафо дори имаше трудности да задържи резултата на 40 равни. В следващия етап Рафа Надал ще срещне съперника си от финала през 2013-а г., когато победата отново беше за него с 6:2, 6:4. Сега Вавринка се справи с Кей Нишикори в този етап.

Третият в схемата на турнира Александър Зверев също се класира напред, а на четвъртфинал ще се изправи срещу Стефанос Циципас (Гърция). 22-годишният Зверев отстрани поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 6:4, 6:4 за 2 часа и 11 минути игра.