Надал оцеля, напред продължава и №15 в схемата Яник Синер

Шампионът се справи трудно в четири сета срещу Джак Дрейпър

11:22 - 16 Януари 2023
1761

Защитаващият титлата си от Откритото първенство на Австралия по тенис Рафаел Надал загуби сет, но се класира за втория кръг в Мелбърн. В левичарско дерби водачът в схемата от Испания се наложи над британеца Джак Дрейпър със 7:5, 2:6, 6:4, 6:1.

Рафа измъкна първия сет с пробив в 12-ия гейм. В следващата част Дрейпър поведе с 4:0 след слаба игра на съперника и успя да изравни сетовете.

В третата част пък Надал дръпна с 4:1, но 21-годишният Джак успя да изравни при 4:4. Тогава някъде той получи някаква травма на коремен мускул и въпреки огромното си желание не можа да бъде повече равностоен. 36-годишният испанец направи брейк за 6:4. В заключителната част Дрейпър започна с пробив, но загуби следващите шест гейма.

„Щастлив съм да се върна тук. Тази победа се надявам да ми помогна да вляза във форма. Мачът беше много труден, знаех че ме чака трудна битка, той има чудесно бъдеще. Да стана баща е едно от най-прекрасните неща в живота. Вече ще е много по-трудно за мен да отсъствам дълго време от дома, защото ще мисля за малкия Рафа“, заяви Надал в интервюто на корта.

Той завърши с 41 печеливши удари (6 аса) срещу 46 непредизвикани грешки (3 двойни).

Следващият съперник на Рафаел Надал е американецът Макензи Макдоналд, който отстрани сънародника си Брандън Накашима след 7:6, 6:7, 1:6, 7:6, 6:4. В тайбрека на четвъртата част Макдоналд отрази два мачбола.

Продължава напред и №15 в схемата Яник Синер. Италианецът отстрани британеца Кайл Едмънд с 6:4, 6:0, 6:2.