Наказват Ибра заради буйния нрав и мръсните му номера

14:00 - 15 Ноември 2021
1968

Нападателят на Швеция Златан Ибрахимович ще пропусне първия двубой от решителния бараж за класиране на Мондиал 2022 през март. Очаква се таранът да бъде наказан с лишаване от състезателни права за един мач, след като снощи в световната квалификация с Испания, показа буйния си нрав.

Ибрахимович се появи като резерва при загубата с 0:1 и не успя да помогне особено на своя тим. Няколко минути след появата си в игра, при изпълнение на корнер, Ибрахимович удари брутално в гърба Сезар Аспиликуета без видима причина.

Част от играчите на Испания веднага поискаха обяснение от съдията Фелик Брих, който обаче не взе мерки. Телевизионните камери не показаха дали Ибрахимович е получил картон за деянието си, но в докладите за срещата е вписано, че той е бил декориран в жълто.

Ако това се окаже вярно, то Ибрахимович ще бъде наказан за един мач за натрупване на картони.