Намален капацитет: Блокираха 6500 места за Вечното дерби
"Сините" са заплашени с глоба, ако объркат умишлено името на ЦСКА
 
                                
                                Само близо 6500 места ще бъдат затворени като буферни зони за дербито между Левски и ЦСКА, което ще се проведе на 8 ноември на стадион "Васил Левски".
Това става ясно от съобщенията на двата клуба, в които се посочва, че ще бъдат затворени само блокове 25, 26, 27, 43, 44 и 45 по изискване на полицията с цел безопасност. Тези блокове оформят две от „лъвчетата“ на стадиона – това между „А“ и „Г“ и това между „Б“ и „В“.
Феновете на Левски, който е символичен домакин на двубоя, ще бъдат настанени в секторите „А“ и „Б“, докато привържениците на символичния гост ЦСКА ще заемат местата си в секторите „В“ и „Г“.
Решението да бъдат затворени толкова малко блокове от стадиона е изненадваща на фона на последните дербита, по време на които отцепените буферни зони бяха доста по-големи. Това може би се базира на по-малкото инциденти в последните мачове между двата отбора.
По този начин ще може да има повече фенове на двата отбора, но разстоянието между тях ще бъде по-малко от обикновеното.
Левски изписва името на ЦСКА грешно и ако го стори и по време на предстоящия мач между двата отбора от 15-ия кръг на efbet Лига, ще отнесе глоба от БФС.
В поредица от публикавани за въпросния сблъсък статии, официалният сайт на “сините” твърди, че ще играе срещу ЦСКА - София.
Това обаче не е вярно. От 28 януари 2025 г. ЦСКА официално е без тире, а от новото първенство то е премахнато и в документите на БФС, УЕФА и ФИФА.
Така че ако Левски, който е домакин в двубоя с “червените”, не се съобрази с официалното становище на българските и международни институции, изписвайки на таблото на “Васил Левски” ЦСКА с тире, подлежи на глоба за уронване на престижа и достойнството на съперника.
Заради такива прояви и ЦСКА неведнъж е отнасял санкции. Те идват след домакинствата му срещу ЦСКА 1948, тъй като изписва съперника не с истинското му име, а с “гост”.
 
            
 
                 
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                    