Нападение над журналисти по време на футболен мач в Англия

Актуални новини
09:57 - 29 Април 2022
1042

Английският елитен Уест Хям Юнайтед разследва нападението на двама германски коментатори по време на полуфиналния мач от Лига Европа срещу Айнтрахт Франкфурт на „Лондон Стейдиън“, който бе в четвъртък.

Твърди се, че неприятният инцидент се е случил в 21-вата минута на двубоя, когато Михаил Антонио възстанови равенството. В крайна сметка гостите спечелиха с 2:1.

Двамата журналисти предавали срещата по германско радио, а на полувремето били преместени на друга позиция. Според Bild по време на ефира една от слушалките им била хвърлена на земята.

“Клубът е наясно с инцидента и ще се опита да идентифицира извършителя. Проявяваме нулева толерантност към подобни изяви, така че данните на извършителите ще бъдат изпратени на полицията. Те ще получат забрана за посещение на „Лондон Стейдиън“ и няма да могат да пътуват за мачовете на отбора далеч от дома. Няма място за такъв тип поведение“, сподели говорител на Уест Хям.