Наполи и Аталанта оставиха развръзката за реванша

Двата отбора завършиха 0:0 под Везувий в първи полуфинал за Купата

09:21 - 04 Февруари 2021
1534

Наполи и Аталанта завършиха 0:0 в двубоя си от 1/2-финалите на турнира за Купата на Италия. Гостите бяха по-активният тим през всичките 90 минути, но така и не успяха да преодолеят Давид Оспина. Реваншът е на 10 февруари в Бергамо.

В началото на срещата Наполи бе близо до гол, но удар на Инсиние бе отразен от Пиерлуиджи Голини. Малко по-късно Давид Оспина спаси тима си от попадение след удар от фаул. Аталанта продължи да натиска съперника си, но с пропуски се отличиха Песина и Ди Лоренцо. В края на първата част Наполи можеше да поведе в резултата, но ударът на Диего Деме бе отбит от защитата.

В началото на второто полувреме бергамаските създадоха няколко опасни положения пред вратата на съперника, но до гол така и не се стигна. Запата и Муриел можеха да накажат домакините, но не успяха да преодолеят стража на домакините. До края на полувремето двата тима си размениха по няколко опасни положения, но до попадение така и не се стигна.