Наполи попиля Каляри насред Сардиня

Партенопеите са развихриха и вкараха четири безответни гола на своя противник

21:43 - 15 Септември 2024
648

Наполи размаза с 4:0 Каляри на остров Сардиня. Двубоят бе от четвърти кръг на италианската Серия А, след който партенопеите са с три успеха и само една загуба.

След само 18 минути игра неаполитанци поведоха с гол на Джовани Ди Лоренцо, получил топката от Ромелу Лукаку. Не след дълго и Лукаку можеше да се разпише, но пропусна.

Вторият и третият гол за Наполи паднаха само в рамките на четири минути между 66-ата и 70-ата. Лукаку записа втора асистенция, а Хвича Кварацхелия вкара за 0:2, останал очи в очи с вратаря.

При третото попадение ролите се размениха. Кварацхелия асистира на Лукаку, който направи 0:3.

Финалното 0:4 оформи бранителят Алесандро Бонджорно. Италианският национал отбеляза в продължението на мача.

Така Наполи вече има две победи от две гостувания под ръководството на Антонио Конте. Общият брой точки, който събраха южняците е вече 9, а това им отрежда временно лидерското място. Каляри има само два пункта и е на предпоследната позиция.