Наполи с изненадваща домакинска загуба

Футбол
21:46 - 06 Януари 2021
1348

Наполи изненадващо загуби с 1:2 от гостуващия Специя в среща от 16-ия кръгна футболното първенство на Италия.

Българският национал Андрей Гълъбинов продължава да лекува контузия и не бе в групата на новака Специя за мача.

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата. Андреа Петаня в 58-ата минута след асистенция на Джовани Ди Лоренцо.

Нападателят на гостите Мбала Нзола изравни от дузпа десет минути по-късно.

В 77-ата минута Специя остана с човек по-малко на терена, след като Ардиан Исмаили получи червен картон.

Осем минути преди края на двубоя Побеги с добавка донесе крайната победа на новака в Серия А.

След третия си успех за сезона Специя се изкачи на 16-о място в класирането с 14 точки.

Наполи допусна пето поражение от началото на кампанията. Така възпитаниците на Дженаро Гатузо остават пети в подреждането с 28 точки.