Нефтохимик спечели Суперкупата на България

20:16 - 10 Октомври 2020
1746

Шампионът Нефтохимик победи носителя на националната купа Хебър с 3:0 (25:22, 25:23, 25:20) и спечели Суперкупата на България по волейбол за мъже. Така възпитаниците на Николай Желязков взеха реванш за загубения мач за трофея от същия съперник през миналия сезон.

Пазарджиклии започнаха по-добре в столичната зала "Христо Ботев" и поведоха със 7:3. Постепенно Нефтохимик изравни при 10:10 и геймът продължи равностойно до 22:22, след което бургазлии взеха три поредни разигравания, за да поведат в резултата. Те продължиха серията си на девет поредни точки, след като дръпнаха с 6:0 във втората част. Хебър успя да съкрати изоставането си в края на гейма до 23:24, но за повече нямаше сили. Третата част също беше равностойна в дълги периоди, но след 18:18 Нефтохимик взе три поредни точки и до края задържа предимството си, за да триумфира.