Нефтохимик свали от трона хегемона Хебър!

Бургазлии са новият волейболен шампион на България

21:28 - 02 Май 2023
2442

Да, Нефтохимик го направи! Бургалзии успяха да детронират звездния Хебър и са новият волейболен шампион на България след финална серия, която нямаше как да е по-драматична.

В последния пети мач Нефтохимик поведе с 2:0 гейма, но спечелилият последните 8 големи трофея у нас Хебър отново успя да се върне в играта. Гостите изравниха за 2:2 и в зала "Младост" се стигна до тайбрек.

Нефтохимик го спечели и след 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) хвърли публиката в делириум.

Преди тази финална битка Хебър 2 пъти стана шампион и по 3 спечели купата и суперкупата на България, превръщайки се в хегемон. За справка през миналия сезон пазарджиклии спечелиха и 30-те си мача в първенството и загубиха само 8 гейма в тях.

В тазгодишната финална серия Хебър успя да стигне до 5-и мач, след като губеше с 0:2.