Немислимо: Стеф Къри стигна 4000 тройки

Лидерът на Уориърс изпревари и легендата на Бостън Селтикс Лари Бърд по общ брой точки в плейофите

12:44 - 09 Май 2023
1155

Стеф Къри завърши Мач №4 от полуфиналната серия в Западната конференция на НБА между Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Лейкърс с много добри показатели. Гардът на „воините“ прекара 42 минути на паркета, в които записа трипъл-дабъл (31 точки, 10 борби и 14 асистенции).

Въпреки това, Голдън Стейт загуби мача и губи в серията с 1:3 победи. Къри обаче постигна невероятно постижение в срещата в „Crypto.com Arena“.

Друкратният носител на приза за MVP мина кота 4000 тройки в НБА, ставайки първият играч в историята, стигал до толкова точни изстрели от далечна дистанция. Юбилейната тройка №4000 Къри вкара минута и половина преди края на втората четвърт.

Що се отнася до разпределението на тройките на Къри, той е вкарал 3390 тройки в редовния сезон и 610 в плейофите, откакто е част от НБА.

Освен това, Къри изпревари легендата на Бостън Селтикс Лари Бърд по общ брой точки в плейофите, като вече има 3907, докато Бърд е с 3897. Сега пред Къри е рекордът на Дуейн Уейд, от който го делят 47 точки.