Никола Илиев донесе титлата за Интер

Нерадзурите спечелиха Примаверата срещу Рома с гол на българина

07:08 - 01 Юни 2022
4114

Българинът Никола Илиев бе големият герой за Примаверата на Интер до 19 години. Именно той отбеляза победния гол за "нерадзурите" на финала срещу Рома и така донесе успеха на своя тим с 2:1 след продължения.

Родният талант се разписа в 97-ата минута и по този начин осигури Скудетото за Интер.

Илиев не започна мача сред титулярите, а се появи на терена като смяна в 79-ата минута на мястото на Сангали. Това обаче се оказа блестящо решение от страна на треньора Кристиан Киву.

Рома откри резултата в мача чрез Викар в 70-ата минута, но Интер възстанови равенството с попадение на Касадей в 81-ата минута.

Така мачът отиде в продължения, а там Илиев се развихри. Първо в 96-ата минута негов удар се отби от гредата, а минута по-късно българинът комбинира по лявото крило със Зуберек, преодоля защитник и стреля във вратата за крайното 2:1.

Това е десета титла във витрината на Примаверата на Интер. За отбора на Рома, който бе лидер след края на редовния сезон, останаха сребърните медали.