Норвежкият съперник на ЦСКА в Лигата на конференциите отново оглави класирането

Бодьо/Глимт обърна Викинг в двубой от местното първенство

12:20 - 20 Септември 2021
2553

Бодьо/Глимт победи Викинг с 3:1 като гост и по този начин отново излезе на върха в класирането на норвежкия елит. Попаденията за съперника на ЦСКА в груповата фаза на Лигата на конференциите реализираха Бреде Мое, Амал Пелегрино и Ерик Ботхайм. За Викинг точен бе Ветон Бериша.

Домакините поведоха още в 6-ата минута на срещата, когато Бериша успя да реализира и да изведе Викинг напред в резултата. След почивката футболистите на Будьо/Глимт вдигнаха оборотите и изравниха в 67-ата минута след попадение на Бреде Мое. Малко по-късно гостите направиха обрата пълен. Голът бе дело на Амал Пелегрино, който се възползва от пас на Ерик Ботхайм.

В третата минута на даденото от съдията продължение Будьо/Глимт вкара трето попадение. Ола Солбакен намери отлично Ерик Ботхайм, който без проблем оформи крайното 3:1.

След успеха си Будьо/Глимт се завърна на върха в класирането в норвежката Елитесериен с 38 точки след 19 изиграни мача. Втори е тимът на Мьолде с 37.