Ново дъно: Юношките ни паднаха от Испания с 0:9

14:16 - 18 Октомври 2024
1068

Юношеският национален отбор на България до 15 години допусна тежка загуба с 0:9 от връстниците си от Испания в първия двубой от приятелския турнир на УЕФА, който се провежда на Националната футболна база „Бояна“.

Над всички за победителите беше Горка Домингес (3’, 35’, 44’, 56’), който реализира четири гола, а Карлос Ромеро (67’, 73′ 81’) се отличи с хеттрик през второто полувреме. По едно попадение добавиха Хулен Фустер (65’) и Айтор Гарсия (88’).

Следващата среща на родните национали е в неделя (20 октомври) срещу Уелс, а три дни след нея селекцията на Владислав Вутов ще се изправи и срещу Исландия.

Гостите поведоха още в третата минута, възползвайки се от грешка в изнасянето на топката от страна на „лъвчетата“. Леинс открадна кълбото от Мариан Славчев, след което подаде към Горка Домингес, а той нямаше проблем да се разпише в опразнената врата.