Ново попълнение на ЦСКА провали националния си отбор

Матиас Фаетон пропусна дузпа и страната му отпадна от Голд Къп

11:07 - 05 Юли 2023
2000

Новият нападател на ЦСКА Матиас Фаетон и родината му Гуадалупе отпаднаха от турнира Голд Къп след поражение с 2:3 от Гватемала в мач от Група D на турнира.

С това поражение Фаетон и Гуадалупе останаха с 4 точки и така завършват на трето място в групата, откъдето Гватемала излиза като лидер със 7 точки, Канада е втори с 5, а Куба завършва последен с нула точки.

Двубоят на „Red Bull Arena“ в Ню Джърси започна по-добре за Фаетон и компания, след като те излязоха напред в резултата в 27-ата минута след гол на Андрю Гравийон.

Рубио Рубин изравни 12 минути по-късно.

В 63-ата минута Гуадалупе отново поведе в резултата след точно изпълнена дузпа на Анже-Фреди Плумен.

Между 70-ата и 76-ата минути Гвателама обърна резултата след попадения на Рубин и Карлос Мехия.

Две минути преди края на редовното време Гуадалупе получи правото да изпълни дузпа, но Матиас Фаетон пропусна от бялата точка и така тимът му загуби мача и отпадна от турнира, като вв добавеното време на мача остана и с човек по-малко за втори жълт картон на Стив Солвет.