Ново срамно петно: България падна и от Албания

Лъвовете инкасираха поражение с 0:2, допускайки по гол във всяко полувреме

21:05 - 17 Октомври 2023
6561

Националният отбор на България вече близо година е без успех, след като загуби и контролата си с Албания с 0:2.

Последната победа на "лъвовете" бе на 16 ноември 2022 година, когато в приятелски мач бе надвит тимът на Кипър с 2:0. Следващият мач на националите е на 16 ноември на Националния стадион срещу Унгария.

Пред 16 000 зритули в Тирана Казим Лачи откри резултата за домакините в 41-ата минута и вдигна на крака стадион "Еър Албания". Ернест Мучи удвои преднината на "орлите" с удар двайсетина метра в 81-ата минута.

Селекционерът на "лъвовете" Младен Кръстаич направи шест промени спрямо загубата от Литва (0:2) от квалификациите за Евро 2024 преди три дни. Под рамката на мястото на Иван Дюлгеров започна Димитър Митов. Иван Турицов, Алекс Петков, Симеон Петров, Лукас Петков и Георги Русев също намериха място сред титулярите за сметка на Кристиан Димитров, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев и Преслав Боруков.

Както и срещу литовците, от първата минута стартираха Валентин Антов, Марин Петков, Илия Груев, Спас Делев и капитанът Кирил Десподов.

Днешният двубой се очертава като последен за сръбския наставник начело на българския национален отбор. "Трикольорите" все още са без победа в евроквалификациите и заемат последното място в група G. Освен това тимът ни остава без успех и въобще през календарната година.