Нулево равенство прати Фиорентина на финал

Ла Виола ще спори с Интер за Купата на Италия

08:24 - 28 Април 2023
1606

Фиорентина и Кремонезе направиха нулево равенство във втория 1/2-финален мач между двата отбора от Купата на Италия.

Това означава, че отборът от Флоренция ще играе във финала на турнира след като победи в първия двубой с 2:0. В мача за трофея ще се изправи срещу Интер, който елиминира Ювентус.

Мачът на „Артемио Франки“ не предложи много положения, като в 16-ата минута Никола  Миленкович скочи високо, за да засече перфектно центриране и отправи удар с глава, който премина недалеч от дясната греда.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Артур Кабрал направи пас по учебник към Николас Гонсалес, който обаче не успя да стреля силно и топката мина покрай вратата на Мухамаду Сар.

В 84-ата минута Кабрал стреля с глава, но ударът му бе неточен и това бе последното по-интересно действие в мача.