Нулево равенство в Разград

“Лудогорец” и ЦСКА без победител, двата тима с куп пропуски

19:24 - 06 Април 2019
1613

"Лудогорец" и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в двубой от плейофната фаза на Първа лига. На стадиона в Разград и двата тима направиха куп пропуски, а гол на Клаудиу Кешерю в края бе правилно отменен заради засада. В крайна сметка шампионите пропуснаха да вземат реванш за поражението с 0:1 от същия съперник през седмицата в четвъртфиналите за Купата на България. Така "Лудогорец" остава на върха в родния шампионат с актив от 64 точки, три повече от ЦСКА, който е втори. Трети е другият столичен гранд - "Левски", който има 55 точки.

Гостите можеха да поведат още във 2', когато Евандро бе изведен сам срещу Ренан, но стреля в него. "Лудогорец" отговори няколко минути по-късно - Вандерсон проби отляво и опита да намери Лукоки. Пасът му обаче бе пресечен.

В 9' ЦСКА пропусна нов златен шанс, като този път вратарят на "Лудогорец" се намеси отлично. След само 17 минути игра в Разград "червените" пропиляха поредната добра възможност - Али Соу подаде към непокрития Жоржиньо, който прати топката над гредата от около 10 метра.

Впоследствие шампионът заигра по-внимателно и на терена имаше битка, но без опасни ситуации до края на полувремето.

След почивката домакините взеха инициативата, но трудно създаваха положения. В 64' Вандерсон отправи удар встрани от вратата, а тимът на Любослав Пенев осъществи опасна атака, завършила с центриране, което Ренан изби с върха на пръстите си.

Последва натиск от страна на "Лудогорец" и в 69' Лукас Саша бе близо до откриване на резултата, но ЦСКА оцеля.

В следващата атака на разградчани Попа намери Вандерсон, чийто удар бе избит от Черниаускас, а Клаудиу Кешерю не успя да се разпише при добавката. До края "Лудогорец" продължи да търси гола, но гостите удържаха.

Съставите

"Лудогорец": 33. Ренан, 8. Лукас Саша, 30. Моци, 28. Григоре, 3. Недялков, 18. Дяков, 96. Юсеин, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

Снимка: Lap.bg