Няма сензация - Числото аут от Купата!

Втородивизионният Монтана спечели с 1:0 сблъсъка с ФК Централен футболен клуб на армията

20:30 - 21 Септември 2021
2237

Монтана хвърли бомбата в 1/16-финалите за Купата на България, след като надигра с 1:0 ЦСКА 1948 на стадион "Огоста" и изхвърли червените от надпреварата.

Единственото попадение реализира Атанас Карачоров в 60-ата минута.

Гостите трябваше да извършат принудителна смяна още в 4-ата минута, в която Чочев влезе на мястото на контузения Мартинов.

Първото полувреме бе равностойно и без чисти голови положения. ЦСКА 1948 опита да е по-активният от двата тима в предни позиции, но така и не създаде някаква по-сериозна опасност пред Петров.

Вялата игра на двата отбора продължи и след почивката. От приспивното темпо по-добре се възползваха домакините, които откриха резултата в 60-ата минута. Резервата Карачоров се възползва от разбъркване след центриране от корнер и от границата на малкия пеналт простреля Наумов.

До края на сблъсъка гостите не отбелязаха поне един гол и напуснаха надпреварата.

Резултатът е любопитен и от гледна точка на това, че Монтана, който е 10-и във Втора лига, игра преди два месеца в първенството с дублиращия състав на ЦСКА 1948 и тогава срещата на "Огоста" завърши 1:1.