Нюкасъл докосва финала за Купата на Лигата

Свраките биха с 1:0 Саутхемптън в първи полуфинален сблъсък

11:25 - 25 Януари 2023
1531

Нюкасъл победи с 1:0 Саутхемптън като гост в първия полуфинален мач между двата отбора за Купата на Лигата в Англия. Реваншът е на 31-и януари.

В 73-ата минута Жоелинтон стигна до попадение, което се оказа победно за "свраките". Асистенцията за гола бе на Александър Исак.

Отоговрът на "светците" обаче бе бърз и в 75-ата минута Адам Армстронг бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката във мрежата на Нюкасъл.

Радостта на домакините обаче продъли кратко, след като ВАР прегледа ситуацията и отмени това попадение заради игра с ръка в атаката на "светците".

Напрежението се покачи в 86-ата минута, когато Чалета-Цар от домакините си изкара втори жълт картон и бе изгонен. Саутхемптън остана с човек по-малко, което до голяма степен ги обрече в последните миунти на срещата.