Нюкасъл напусна зоната на изпадащите, Чуковете треснаха Стършелите

11:32 - 09 Февруари 2022
1451

Нюкасъл продължава със стабилизирането си след похарчените милиони през януарския трансферен прозорец. „Свраките“ победиха с 3:1 у дома Евертън в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

След успеха богаташите вече не са в зоната на изпадащите. Тимът се изкачи до 17-ата позиция с актив от 18 точки, на 1 зад „карамелите“, които са 16-и.

Пред почивката двата отбора си вкараха по един автогол. Гостите от Ливърпул поведоха, след като Джамал Ласелес прати топката в собствената си мрежа. Същото стори и Мейсън Холгейт за равенство 1:1.

През втората част обаче Нюкасъл вкара два безответни гола и стигна до победата. Автори на попаденията бяха Райън Фрейър и Киърън Трипиър, който вкара дебютния си гол с черно-бялата фланелка.

В следващия кръг „свраките“ посрещат Астън Вила, докато Евертън се изправят срещу Лийдс.

Уест Хем сложи край на негативната си серия от два мача без победа във Висшата лига след успех над Уотфорд с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 68-ата минута и бе дело на една от звездите на "чуковете" - Джарън Боуен.

След успеха си Уест Хем се завърна в Топ 4 на Висшата лига. Лондончани събраха 40 точки и вече са на 8 от втория - Ливърпул.