Обамеянг с два гола при рутинна победа на Барса

Селата завърши с човек по-малко визитата си на "Камп Ноу"

07:30 - 11 Май 2022
1711

Барселона е напът да си осигури второто място в Ла Лига, след като спечели с 3:1 домакинството си на Селта Виго от 36-ия кръг на испанския шампионат.

Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола за каталунците, а едно попадение добави Мемфис Депай, докато Яго Аспас се разписа за галисийци.

Първата опасност в мача бе в 14-ата минута пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Роналд Араухо допусна груба грешка при една върната топка към него от Дани Алвеш. Уругвайският футболист позволи топката да стигне до Яго Аспас, който изскочи сам срещу Тер Стеген, но Араухо успя да компенсира първоначално допуснатата грешка и след решителен шпагат попречи на нападателя на Селта да вкара.

Барселона поведе в резултата в 30-ата минута. Усман Дембеле проби по десния фланг, след което подаде към Мемфис Депай, който със

Селта Виго изпусна отлична възможност да изравни резултата в 35-ата минута, когато Тиаго Гаярдо можеше да се възползва от грешка в защитата на Барселона, но ударът му бе отразен от Тер Стеген.

Минута по-късно Айду центрира в наказателното поле на Барселона, където Гаярдо стреля с глава, но в ръцете на Тер Стеген.

Барселона удвои своята преднина в 41-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг се възползва от отлично създалата се възможност в наказателното поле и вкара топката във вратата на Матиас Дитуро.

Барселона поведе с 3:0 в 48-ата минута, когато Усман Дембеле асистира за второто попадение на Обамеянг в срещата.

Селта Виго върна едно попадение в 50-ата минута. Барселона допусна много груба грешка, а Тиаго Гаярдо намери Яго Аспас, който този път не пропусна да вкара във вратата на Тер Стеген.

Селта Виго завърши мача с човек по-малко, след като в 58-ата минута Джейсон Мурийо бе изгонен с директен червен картон заради нарушението, което извърши срещу, откъсващия се Мемфис Депай.

Депай стреля от фал в 59-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Дитуро.

В 61-ата минута много лошо се сблъскаха Роналд Араухо и Гави. Уругвайският футболист получи сътресение, след което бе откаран с линейка в местната болница, където ще му бъдат направени допълнителни изследвания. Получи се сериозно забавяне на играта, докато Араухо получаваше медицинска помощ. Той бе заменен от Клеман Лангле.

Яго Аспас направи нов много голям пропуск в 69-ата минута, когато бе изведен сам срещу Тер Стеген, но се засуети и не стреля.

Дани Алвеш центрира в наказателното поле на Селта в 85-ата минута, след което Люк де Йонг стреля с глава, но в аут.

Три минути по-късно Усман Дембеле проби и подаде на Ансу Фати, който стреля неточно в аут.

В шестата минута на добавеното време на срещата Ансу Фати отправи удар от дистанция, но право в ръцете на Дитуро.

Барселона е втори със 72 точки и има преднина от седем пред третия Севиля. Селта Виго е единадесети с 43 точки.