Олимпик Марсилия попиля Монпелие

Южняците бяха безмилостни и нанизата пет безответни гола

11:16 - 21 Октомври 2024
418

Олимпик Марсилия надигра Монпелие с 5:0 като гост в среща от осмия кръг на френската футболна Лига 1. Тимът от Марсилия заема трето място във временното класиране със 17 точки, на три зад лидерите Пари Сен Жермен и Монако.

Съставът на Монпелие претърпя трета поредна загуба и остава само с един успех от началото на сезона на последната, 18-а позиция с 4 точки.

21-годишният нападател на Олимпик Марсилия Сепе Уахи откри резултата още в първата минута, а до края на първото полувреме гостите вкараха още два гола. Амин Арит отбеляза за 2:0 в 36-ата минута, а четири по-късно датският национал Пиер-Емил Хьойберг увеличи аванса на отбора от Марсилия на 3:0.

И след почивката гостите държаха инициативата. Английският нападател Мейсън Грийнууд реализира четвъртото попадение в двубоя.

Домакините от Монпелие останаха с човек по-малко в 64-ата минута. Влезлият като резерва в 55-ата минута 19-годишен сръбски полузащитник Стефан Джодич получи директен червен картон.

Крайното 5:0 в полза на Олимпик Марсилия оформи бразилецът Луис Енрике, който бе точен в 73-ата минута.