Опря ножът о кокъла: Спартак Вн иска помощ от Бойко Борисов и Теменужка Петкова

Спорт
16:57 - 21 Октомври 2025
1303
Опря ножът о кокъла: Спартак Вн иска помощ от Бойко Борисов и Теменужка Петкова

От Спартак Варна обявиха, че събраните средства по кампанията "Аз съм Спартак" са над 300 000 лева, но най-големият проблем на клуба е задължението към НАП.

"Соколите" обявиха, че гласуваната помощ от Общината все още не е постъпила в клуба заради запитване на изпълняващия длъжността кмет на Варна към Министерство на финансите.

"Днес внесохме всички документи, изискани от лицензионната комисия към БФС. Благодарим още веднъж на всички привърженици, футболни хора и деятели от цялата страна, които се включиха в кампанията, с която набрахме над 300 000 лв. към този момент. Тя продължава с пълни сили и сме мотивирани да съберем цялата сума от 1 000 000 лв.!

Очакваме до дни решението на лицензионната комисия на БФС.

За съжаление, един от най-големите проблеми е задължението към НАП, за което има гласувани средства от Общински съвет Варна. Макар и гласувани преди месец, средствата не са постъпили към клуба, защото изпълняващият длъжността кмет е отправил запитване към Министерство на финансите и отказва да го изпълни, преди да получи становище от там.

Така от един месец сме в ситуация, в която решение има, но изпълнение няма. И тук е моментът да се обърнем към г-жа Теменужка Петкова и г-н Бойко Борисов, като лидер на партията, от която е и министъра на финансите, да съдействат по нашия казус.

Спартак Варна е клуб със 107 годишна история, история и много вярна фенска маса, която се доказва в тази кампания! Тя доказа, че фенове и деятели от всички клубове искат той да продължи да бъде в елита на българския футбол!

Искрено вярваме, че ще бъде намерена политическата воля да бъде помогнато на нашия клуб, който да успее в най-кратки срокове да получи гласуваната от общински съвет Варна подкрепа, с което да спаси лиценза си! Не бива спортни клубове да стават жертви, заради политически мотиви!", написаха от Спартак.