Оранжев Юве мачка в Будапеща

Барселона с рутинна победа над Динамо Киев

11:13 - 05 Ноември 2020
2468

Ювентус постигна категорична победа с 4:1 в гостуването си на унгарския Ференцварош от група G на Шампионска лига.

С два гола се отчете Алваро Мората, Пауло Дибала добави един, а Лашо Двали си вкара автогол. Почетното попадение за домакините отбеляза Франк Боли в последната минута от редовното време.

След победата Ювентус е втори в класирането на групата с актив от 6 точки, на 3 зад лидера Барселона. Каталунският тим победи Динамо Киев с 2:1 на „Камп Ноу“.

Меси поведе от дузпа в началото на двубоя, Пике удвои преднината на каталунския тим в 65-ата минута, а Циганков оформи крайния резултат 2:1 четвърт час преди последния съдийски сигнал.

Отборът на Роналд Куман направи доста пропуски и не успя да впечатли с играта си. В герой за украинския тим се превърна вратарят Руслан Нещерет, роден през 2002 година, който се отличи с няколко забележителни спасявания.

Провеждането на срещата дори бе под сериозна въпросителна поради многото положителни проби в лагера на Динамо Киев. Това беше и причината на „Камп Ноу“ да излязат част от резервните футболисти на тима.