Отава продължи победната си серия срещу Тампа Бей

Франк Ватрано с хеттрик при първата домакинска победа на Анахайм Дъкс

11:51 - 16 Октомври 2023
1965

Капитанът Брейди Ткачук вкара два пъти и направи асистенция на Владимир Тарасенко, който записа първия си гол като част Отава Сенатърс при победата с 5:2 над Тампа Бей Лайтнинг.

Ткачук се разписа във втората и третата част и помогна на Сенатърс да запишат четвъртия си пореден успех у дома срещу съперника от Атлантическата дивизия.

Матьо Жозеф и Тим Щутцле също отбелязаха за Отава, а вратарят Йоонас Корписало направи 22 спасявания. Тампа Бей бе без своя капитан Стивън Стамкос, който има проблеми с контузия.

В негово отсъствие Танер Жано се отчете с гол и асистенция, а Антъни Сирели отбеляза другото попадение. В своя дебют в НХЛ 29-годишният вратар Мат Томкинс спря 33 от 37 изстрела.

Франк Ватрано отбеляза своя четвърти хеттрик в кариерата си при победата на Анахайм Дъкс над гостуващия Каролина Хърикейнс с 6:3.

Кам Фаулър записа гол и асистенция, като Сам Карик и Павел Минтюков също се разписаха. Това беше и първата победа в НХЛ за новия треньор на Дъкс Грег Кронин.
Райън Строум и Мейсън Мактавиш добавиха по две асистенции, а Лукас Достал направи 32 спасява за Анахайм.

Теуво Теравайнен отбеляза два гола, а Мартин Нечас също бе точен за Каролина, който допусна първата си загуба за сезона. Анти Раанта завърши с 19 отразени удара.