Отново българин в Серия "А": Вальо Антов и Монца са в елита на Италия

11:47 - 30 Май 2022
2973

Монца на Валентин Антов се класира за Серия А, след като победи с 4:3 при гостуването си на Пиза и с общ резултат 6:4 си осигури място в елита на италианския футбол.

Домакините от Пиза взеха ранен аванс от две попадения след попадения на Ернесто Торегроса и Хьортур Хермансон в първата и деветата минута.

Точно когато Монца изглеждаше в нокдаун, Хосе Мачин успя да върне едното попадение и да изравни общия резултат в 20-ата минута.

В 79-ата минута Кристиан Киткяер изравни и Монца поведе в общия резултат, като вече се виждаше в елита, но в последната минута Джузепе Мастину отново даде аванс на Пиза и вкара мача в продължения.

В тях категорично по-добрият тим бе този на Монца, като в рамките на пет минути (96‘ и 101‘) достигна до две попадения, дело на Лука Мароне и отново Гиткяер, с което си подпечата билетите за Серия А.