ПАОК и Десподов остават в битката за титлата

Орлите треснаха Олимпиакос

11:29 - 13 Май 2024
1868

ПАОК постигна изключително важна победа с 2:0 в дербито с Олимпиакос от 34-тия кръг на гръцката Супер лига. Тази победа запази надеждите на тима от Солун да се пребори за титлата, като отново се доближи само на точка от лидера АЕК (Атина).

Българският национал Кирил Десподов също взе участие в мача, като се появи от резервната скамейка в 75-ата минута на мястото на Андрия Живкович.

Тайсон откри резултата за домакините на "Тумба" в 26-ата минута с хубав изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Андрия Живкович пък удвои в 65-ата след страхотна контраатака и асистенция Янис Константелиас, който го изведе очи в очи с вратаря и сърбинът не сгреши за 2:0.

В добавеното време и късметът обърна гръб на гостите, след като хубав шут на Андре Орта се отби от напречната греда.

С тази победа ПАОК остава на 2-рото място в класирането със 74 точки. Олимпиакос пък е на 4-тото място със 70 и до голяма степен се сбогува с надеждите за златните медали. Лидер е АЕК със 75 точки. До края на сезона остават два кръга и всичко ще се реши в тях.