ПАОК унижи Олимпиакос

Десподов поигра при успеха с 4:2

22:52 - 05 Ноември 2023
3905

ПАОК записа гръмка победа с 4:2 над Олимпиакос в голямото дерби на 10-ия кръг в гръцката Суперлига.

Още по-впечатляващото е, че успехът бе постигнат като гост на стадион "Йоргос Караискакис" в Пирея. Българският национал Кирил Десподов не получи много минути в тази среща, като се появи на терена чак в 82-рата минута и нямаше особена роля за изхода на мача.

Андрия Живкович откри резултата за ПАОК в 38-ата минута, след като бе изведен от Абдул-Рахман Баба и хладнокръвно реализира.

Другите три попадения за гостите паднаха през втората част. Брандън Томас удвои в 56-ата минута от дузпа, а отново той вкара и третия гол в 65-ата минута. Четвъртото попадение пък бе на сметката на Магомед Оздоев в 78-ата минута.

Олимпиакос успя да направи загубата си по-почетна, връщайки две попадения в края, дело на Константинос Фортунис в 86-ата и Йоргос Масурас в 98-ата минута.

С тази победа ПАОК се изкачи до 4-тото място във временното класиране с 20 точки. Олимпиакос е 2-ри с 21 точки. Водач е Панатинайкос с 25 точки.