Партизан спаси сезона в Сърбия с бой над Звезда, Риека удари Динамо в Хърватия

Горещи страсти имаше на финалите за националния трофей в двете балкански страни

06:54 - 24 Май 2019
2017

Партизан спечели Купата на Сърбия, след като триумфира на финала над големия си съперник Цървена звезда. Гробарите победиха с 1:0 след гол на Боян Остоич в 14-та минута.

На “Мала Маракана” черно-белите попречиха на вечния си съперник да запише дубъл в Сърбия, след като звездашите предсрочно спечелиха титлата.

Срещата бе доста напрегната, но не особено зрелищна за наблюдаване, с малко голови положения пред двете врати, но това не попречи на Партизан да спечели трофея за четвърта поредна година.

В съседна Хърватия Риека триумфира с Купата за пети път в историята. На финала тимът победи шампиона Динамо Загреб с 3:1.

Двата отбора завършиха на първите две места и в първенството, но с огромна разлика в точките - 23 в полза на Динамо.

Мирко Чолак откри резултата в 13-ата минута в полза на Риека, в 39-та Халилович удвои.

Динамо намали преднината в 63-ата минута чрез Мислав Оршич, който прехвърли топката над куп от играчи от ъгъла на наказателното поле и изненада вратаря Симон Слуга.

Мачът можеше да придобие друг развой, ако в 74-та минута Дени Олмо беше вкарал дузпа за Динамо.

Пет минути преди края Квържич оформи крайното 3:1.

Това е пета купа на страната за отбора на Риека, като преди това са печелили през 2005, 2006, 2014 и 2017 година и първа за мениджъра им Игор Бишчан в родината.