Първи в Европа: Байерн премина границата от 100 гола

11:43 - 27 Февруари 2023
1369

Байерн стана първият отбор от топ 5 първенствата в Европа, който премина границата от 100 гола във всички турнири през настоящия сезон.

Това се случи в срещата срещу Унион (Берлин), в която баварците спечелиха с 3:0 в Мюнхен. Автор на юбилейното попадение стана Ерик Чупо-Мотинг, който откри резултата в 31-ата минута.

След него се разписаха още Кингсли Коман в 40-ата минутаи Джамал Мусиала в добавеното време на първата част.. При последните две попадения капитанът Томас Мюлер записа асистенции.

С победата Байерн се върна на първото място в класирането. Баварците имат 46 точки, колкото и Борусия (Дортмунд), но са с по-добра голова разлика. Унион пък записа първа загуба в последните си 7 мача в Бундеслигата и остава на третата позиция с 43 пункта.