По български: "Гражданите" биха, но Гуардиола пак беснее от съдийството

Спорт
12:06 - 14 Януари 2026
492
По български: "Гражданите" биха, но Гуардиола пак беснее от съдийството

Пеп Гуардиола се изказа остро по повод съдийството в Англия, след като гол на Антоан Семеньо в първия полуфинал за Карабао Къп срещу Нюкасъл бе отменен след преглед с ВАР, продължил почти шест минути.

Попадението на новото попълнение на Сити бе отменено заради спорна засада на Ерлинг Холанд. "Гражданите" все пак спечелиха с 2:0 след голове на Семеньо и Раян Шерки.

Гуардиола критикува времето, което отне на съдиите да вземат решението за засада.

"Бих искал да знам защо ВАР, в 60-ата минута на мача от Висшата лига срещу Нюкасъл (22 ноември), който загубихме с 1:2, (когато) резултатът беше 0:0, не взе под внимание нарушението на (Фабиан) Шер срещу Фил Фодън в наказателното поле", избухна Гуардиола.

"А след 20 минути (от същия мач) има дузпа след удар на Жереми Доку, който удря ръката, и (тя) дори не е проверена от ВАР", продължи наставникът на Сити.

"Днес четирима души не можаха да вземат решение (бързо за засадата), защото линията беше, не знам, но вторият гол, който Нюкасъл отбеляза (в лигата през ноември), беше перфектен. Линията беше перфектна. Но не се съмнявам в това от 10 години", заяви още той.

"Почти съм сигурен, че Хауърд Уеб (ръководителят на съдийската комисия на Висшата лига) утре ще даде коментар и обяснение по този въпрос. В тези мачове малките разлики са толкова (важни)", добави Гуардиола.