Победа номер 50 осигури място в плейофите за Милуоки

Янис блести с дабъл-дабъл

12:05 - 15 Март 2023
1022

Милуоки постигна 50-та победа за сезона, след като спечели гостуването си на Финикс Сънс със 116:104 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Бъкс е първият тим, който достига тази граница, с което си осигури и място в плейофите.

Янис Адетокунбо, който се завърна в игра с 40 точки в понеделник срещу Сакраменто Кингс, срещу "слънцата" се отчете с 36 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Бъкс спечелиха 20 от последните си 22 мача, включително серия от 15 победи през този период, докато Финикс загубиха три последователни мача.

Рекордът на Милуоки е 50-19, изпреварвайки Бостън Селтикс (47-22), който е на второ място в Източната конференция.

"Слънцата" преодоляха пасив от 48:57 на полувремето, за да поведат в четвъртата четвърт, но Бъкс останаха стабилни, а чадър на Адетокумбо при опит за две точки на Девин Буукър беше сред един от най-важните моменти.

Центърът на Бъкс Брук Лопес добави 21 точки с 10 борби, докато Джру Холидей се включи с 12 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Буукър беше най-резултатен с 30 точки за тима на Финикс, който все още е без Кевин Дюрант заради контузия в глезена. Крис Пол добави 11 точки и 8 асистенции.